Restaurants
  • VAPIANO_DS__0489_main

Vapiano

1 AUKŠTASTEL. +370 5 210 87 54Place in plan

„Vapiano“ – tai naujas mąstymo būdas. Čia maistą „vapianistai“ ruošia iš šviežių produktų, klientams matant – restorane viskas gaminama šviežiai. Net makaronai visada būna švieži. Papildomas privalumas – dar ir novatoriškas aptarnavimo būdas, galvojant apie klientų patogumą. „Vapiano“ – tai vieta pabendrauti. Čia gali ateiti ir vienas, bet nepasijusti vienišas. Netgi mūsų stalai sustatyti taip, kad net nepažįstamieji valgo prie vieno stalo. Taip sukuriamas bendrumo jausmas“, – pasakoja restoranų tinklo Baltijos šalyse ir Suomijoje vadovas  Gert Kerde. Pirmasis Lietuvoje viduržemio jūros regiono maisto restoranas „Vapiano“ prekybos centre EUROPA duris atvėrė 2010 m. rugsėjį.

Virtuvė. Maistas čia gaminamas pagal autentiškus receptus ir tik iš aukštos kokybės itališkų produktų. „Vapiano“ virtuvė yra atvira, patiekalai ruošiami prie restorano svečių akių, todėl jie gali improvizuoti ir drąsiai sakyti savo pageidavimus virėjams. Šviežių prieskonių vazonėliai ant stalų – ne tik puošmena. Restorano svečiai gali pasigardinti patiekalus pagal savo skonį.

Makaronai. „Vapiano“ restorano makaronai turi savo gamybos istoriją, kuri byloja juos prilygstant aukštosios mados kūriniui. Makaronai čia visada švieži, nes gaminami nedidelėje vietos gamyklėlėje. Rankų darbo makaronų pavidalai primena viliojančius raukinius („Pappardelle“, „Campanelle“), dekoratyvias spirales („Fusilli“), preciziškai nuvytus įvairaus storio siūlus („Spaghetti“, „Linguine“, „Tagliatelle“), gurmaniškus, tiesiog juvelyrinius vamzdelius („Penne“, „Conchiglie“), o gardūs ir masinantys švelniai gelsvi ir kakavos atspalviai (rupių miltų makaronų) ypač gundo akį ir žadina apetitą. Ruošiant patiekalą, kiekviena makaronų rūšis su padažu dera savaip. Pavyzdžiui, plokšti spagečiai sugers mažiau padažo negu apskriti „Fusilli“.

Kiti patiekalai ir kava. Traškios salotos su šviežiai pakepta vištiena, jautiena ar krevetėmis, sultingos daržovės ir gardūs padažai – didelė skonių įvairovė, mėgstantiems lengvą maistą. Picų mėgėjai gali rinktis iš daugiau nei 20 originalių receptų. „Vapiano“ kepyklėlėje kasdien ruošiami itališki desertai: naminis tiramisu, panna cotta, sūrio pyragas ir kiti skanėstai.
„Vapiano“ bare galite išgerti ir tikros itališkos kavos „Illy“. Šios kavos mišinys – unikalus. Jo charakterį formuoja net 9 kavos pupelių rūšys, atrinktos keturiose pasaulio šalyse. „Vapiano“ barista, kuriam teko lankytis „Illy“ kavos institute Trieste, sako, kad po pietų visi Italijoje geria vien espreso. „Italų kavos gėrimo tradicijos iš tiesų yra labai griežtos. Rytais jie geria tik kapučino kavą – su bandele, lengva kiaušiniene, užkandžiu, sūriais, desertu. Kapučino – ryto kava. Latės jie išvis nelabai mėgsta. Jei jums tokia patinka, dėl sveikatos ją patartina gerti po deserto. Na, o espreso yra kavų kava,“ – sako Vapiano barista.

Aplinka. Restorane kuriama atvira ir jauki Viduržemio jūros nuotaika. „Yra daugiau kaip šimtas „Vapiano“ restoranų visame pasaulyje, tačiau Vilniaus restoranas – išskirtinis. Čia erdvu, šviesu, atvira – per dvi didžiules stiklo sienas iš gatvės ir iš prekybos centro patenka daug šviesos, miestietiško gyvenimo akimirkų. Planavimo požiūriu tai vienas geriausių „Vapiano“ pasaulyje, į tai įdėjome labai daug darbo ir idėjų“, – džiaugiasi G. Kerde.

Aptarnavimas. Greitas aptarnavimas „Vapiano“ įmanomas dėl šiuolaikinių technologijų taikymo. Atėjus į restoraną, įteikiamos magnetinės kortelės, kuriose saugomi visi užsakymai, todėl svečias turi daugiau laisvės ir sutaupo laiko, nes nereikia laukti padavėjo.

Restorano vardas „Vapiano“ yra kilęs iš itališko posakio „Chi va piano va sano e va lontano“, reiškiančio „Žmogus, kuris per gyvenimą žengia lengvai, bus sveikas ir ilgaamžis“. Tačiau Gert Kerde juokauja, kad šis žodis vienądien taps bendriniu.

 

RŪTA | NAUJIENA Saturday, 15/02/2020 Įkvėpti Baltijos didybės, „Rūtos“ šokolado meistrai sukūrė išskirtinę 4-ių gaminių liniją: 2 šokoladinių saldainių rinkinius ir 2 šokoladus. Saldumynų linijos „Baltija“ gaminiai sujungia meilę šokoladui ir jūrai bei pagarbą Baltijos regiono šalims. „Baltija“ – mylintiems jūrą, keliones ir šokoladą.RŪTA | NAUJIENA PALEPINK SAVE! Wednesday, 12/02/2020 Juk tam, kad mūsų veido oda ir visas kūnas išliktų sveiki ir spinduliuotų grožiu, reikia pasirūpinti tiek daug priemonių - valikliais, kremais, kaukėmis, šveitikliais, aliejais ir dar daug kitų. Dabar puiki proga pasipildyti savo priemonių krepšelį, nes parduotuvėje DROGAS tavęs laukia nuolaidos iki 40% veido ir kūno priežiūros priemonėms perkant su DROGAS nuolatinio kliento kortele.PALEPINK SAVE! Pradžiukink savo augintinį Valentino dienos dovana kartu su PetCity! Saturday, 8/02/2020 Meilė – žodis, lydimas keturių kojų, tiesa? Visą vasarį nepamiršk parodyti dar daugiau dėmesio ir savo keturkojui – pradžiugink jį miela Valentino dienos dovana iš Laimingų augintinių miesto – PetCity.Pradžiukink savo augintinį Valentino dienos dovana kartu su PetCity! Nauja riboto leidimo 2020-ųjų metų ,,Fragonard Parfumeur” aromatinė kolekcija ,,MAGNOLIA“ jau THE HOME STORY salone! Monday, 3/02/2020 Atraskite rafinuotą baltų žiedų aromatą nuostabioje „MAGNOLIA“ kolekcijoje, dedikuotoje švelniam Provanso grožiui – magnolijai.Nauja riboto leidimo 2020-ųjų metų ,,Fragonard Parfumeur” aromatinė kolekcija ,,MAGNOLIA“ jau THE HOME STORY salone! Naujieji HY-ÖL+Phytoactive prausiklių rinkiniai jau pas mus! Friday, 31/01/2020 Pristatome atnaujintus, limituotos kolekcijos tobulus prausiklių duetus: hidrofilinis valantysis aliejus HY-ÖL ir žolelių aktyvatoriai Phytoactive pagal odos tipą.Naujieji HY-ÖL+Phytoactive prausiklių rinkiniai jau pas mus!
X